Alexandrite lazer üzerinde güçlü bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde basınçlı soğuk bir gaz lazer atışı yapılan cilt bölgesini soğutur. Soğutma işlem esnasında acı duymamanızı sağladığı için yüksek enerjiyle kıl kökleriniz yakarak en etkili sonucun alınmasını sağlar. Bu başarının önemli parçasıdır.

Alexandrite’ı yanında ikinci bir lazer tipi olan Diod lazer ve Nd:YAG lazerde kullanılmaktadır. Diod ve Nd:YAG lazerler tüm uygulamalarda tercih edilmemesine rağmen  bazı durumlarda daha etkili olduğu yerler bulunmaktadır. Alexandrite 755nm gibi bir dalga boyuna sahipken diod lazer 810nm dalga boyuna, Nd:Yag lazer 1064nm boyuna sahiptir. Bu bize özellikle faklı derinliklerdeki kıl köklerinde ulaşma şansı verir. Ayrıca koyu tenli kişilerdeki ince yüz tüyleri gibi bazı özel durumlarda diod lazerin çok daha etkili olduğu alanlar mevcuttur. Ek olarak geniş dalga boyu ile atış yapan IPL (Yoğun atımlı ışık) uygulaması da epilasyon amaçlı kullanılan cihazlardandır. Daha iyi sonuçlar almak için farklı dalga boylarında lazerler kullanmak gerekebilmektedir..Hangi lazerin size uygun olduğunu anlamak için cilt tipi ve kıl tipini görerek değerlendirmek, gerekirse kombine tedaviler yapmak en doğrusudur.

Bu yollar dışında hiçbir lazerin göremediği beyaz uzun kıllar için gerektiği yerlerde iğneli epilasyon da kullanılabilmektedir.

Lazer epilasyon neden çok seans gerektiriyor?

İnsanlarda kılların farklı evreleri bulunuyor. Bir kılın yanıp dökülmesi kökünün de yanması anlamına maalesef gelmiyor. Bu evrelerden ise sadece anajen evresinde kıl kökü tam olarak yakılabiliyor.

İnsan vücudundaki kılların sadece %20’si aynı anda bu evrede bulunuyor. Ve bu evrede bulunan kılların tamamına yakını lazer atışı ile yanabiliyor. Yani bir seansta bile kıllarınızda %20 azalma sağlanabilir. Bir sonraki seans için vücudun faklı bölgelerine göre 15 gün ile iki ay arasında anajen evresine ulaşmış kılların yakılması için tekrar lazer atışı yapılması gerekir.

0 553 807 56 44