Botoks Nedir

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici vakit yok edilir. Botoks tedavisinin tesir zamanı 4-6 ay seviyesindedır. Etki zamanı şahıstan şahsa değişmektedir. Bu zamanı yaş ve yapılan bölgenin hali tesirlemektedir. Hamile ya da bebeklerini emziren bayanlar dışında aşağı yukarı herkes botoks prosedürü yaptırabilir.

Oldukça kısa vakitn botoks prosedürü, kazayağı, alın, boyun, sinirlilik çizgisi, kaş kaldnehir amacıyla, terlemeyi engellemek amacıyla kullanmak mümkün. Uygulama zamanı 10-15 dakikadır. İşlem ardından bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar program ardından derhal normal iş yaşamına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre ya da saunaya gidilmemesi tavsite edilir ilaveten 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna ilgi edilmeli yüz üstü yatılmaması lüzumlidir. Botoksun tam tesiri 5 ile 7 gün arasında tamamiyle görülür.[1]

Yüz Estetiğinde Botoks
Alın, göz etrafı (kaz ayakları), kaş arası, burun yan duvarı, dudak üstünde ince çizgiler, ağız etrafındaki kırışıklar ve boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandlar yüz ve boyundaki mimik kkatiyenrın kasılması neticesi meydana gelir. Kaş arası ve burun yan duvardaki çizgiler sinirli yüz ifadesi, göz etrafı ve alındaki çizgiler ihtiyar ve yorgun yüz ifadesi ve ağız etrafındaki çizgiler ise üzgün bir yüz ifadesine namacıyla olur.

Botoks yüzün bu mekanlarındaki mimik kkatiyenrı geçiçi olarak kasılmasını bloke ederek yorgun, sinirli ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırarak kırışıksız, daha genç, daha dinç bir yüz ifadesi elde edilir.

Botoks tedavisi yüz kkatiyenrı anatomisini iyi bilen tecrübeli ve tecrübeli şahıslarce yapılmalıdır. Çok ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa namacıyla olan kkatiyenrın üstüne yapılır. Ağrılı bir prosedür değildir, sadece o bölümde hafif bir yanma ve merhamet hissedilir. İşlem gerçekleştirdikten sonra botoksun etraf kkatiyenra dağılmaması amacıyla, o bölgenin ovuşturulmaması lazım olur. [2]

Yüzde Uygulama Alanları

Yorgun ve ihtiyar ifadeye niçin olan alın çizgileri
Kızgın ifadeye niçin olan kaş arası çizgileri
Göz kıyıı kırışıklıkları (Kaz ayakları)
Üst dudak üstündeki ince çizgilerin düzeltilmesi
Kaş kaldırılması, kaşlarda istek edilen pozisyona getirilmesi
Boyun derisindeki kırışıklıklar ve bandların düzeltilmesi [3]
Diyarbakır Güzellik MerkeziDiyarbakır epilasyon merkezi, Diyarbakır lazer epilasyon

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 553 807 56 44