Çatlak Onarımı STRIOT Çatlaklar özellikle yaz aylarında rahatsız edici bir görüntü oluşturmakta ve kadınlarda özgüvensizlik yaratmaktadır. Farklı sebeplerden vücudun özellikle bacak, kalça, karın bölgelerinde çatlak oluşumu olabilir. Bu çatlaklardan kurtulmak için farklı kremler, uygulamalar olsa da, çoğu zaman kozmetik ürünler kalıcı çözüm sağlamamaktadır.

Çatlakların esas oluşum sebebi cildin fazla gerilmesi sebebi ile oluşan deri yırtıklarıdır. Derideki elastik dokuda oluşan hasar çatlak oluşumunu yaratmaktadır. Cilt, deri altındaki kas ve yağ dokularının büyüme ve gelişme hızından geride kaldığı zaman çatlak oluşumu için uygun zemin yaranır. Çatlak oluşumu pembe veya mor çatlakların oluşması ile başlamaktadır. Bu çatlak oluşumunun ilk evresidir. Bu evrede yapılan müdahaleler her zaman daha etkili olmakta ve sorun kökten çözülmektedir. Ama zaman geçtikçe bu çatlaklar beyaz renge dönüşüyor ve kalıcı oluyor. Bu beyaz çatlaklar daha inatçı ve kurtulması zor çatlaklardır. Oluştuğu alana ve cilt yapısına göre çatlaklar ince veya kalın olabilir. Özellikle hızlı kilo alıp verme durumlarında karın, kalça, üst bacak ve göğüs gibi alanlarda çatlak oluşumuna rastlanmaktadır. Hamilelik döneminde de fazla gerilme nedeni ile karın bölgesinde aşırı çatlak oluşumu gözlemlenmektedir.

Çatlak Onarımı STRIOTÇatlak Oluşumu Nasıl Engellenir?
Çatlak oluşumunun farklı nedenleri vardır. Bazen genetik olarak çatlak oluşumuna yatkın ciltler görülebiliyor. Bu yapıdaki ciltlerde genelde 3-4 kiloluk kilo değişimlerinde çatlak oluşumu görülebilir. Özellikle cildiniz kuru ise çatlak oluşumuna daha yatkın bir cildiniz var demektir. Çatlakların tedavisi ve yok edilmesi oldukça zorlu bir süreç olduğu için, çatlak oluşumunu engellemeniz için gerekli uygulamaları yapmanız gerekiyor. Peki çatlak oluşumu nasıl engellenir? Çatlak oluşumunu engellemek için bunları uygulayabilirsiniz:

Su tüketimini artırın. Cildinizin nemli olması ve ciltteki su oranının gereken düzeyde olması çatlak oluşumunu engelleyecektir.
Düzenli spor yapın. Vücudunuz ne kadar esnek olursa, çatlak oluşumu da bir o kadar engellenecektir.
Sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen gösterin. Özellikle A, C, E vitaminleri ile zengin besinler tüketin.
Cildinizi cilt yapınıza uygun krem veya nemlendirici merhemlerle düzenli olarak nemlendirin.
Hamilelik döneminde çatlak önleyici kremlerin kullanımını aksatmayın.
Hızlı kilo alınması ve verilmesi durumu çatlak oluşumunu tetikleyeceği için kilo değişimlerinize dikkat etmeye çalışın.

Çatlak Onarımı STRIOTÇatlaklardan Nasıl Kurtulabilirim?
Çatlaklara veda etmek için birçok kozmetik ürünü olsa da, genelde ileri seviye çatlaklarda işe yaramamaktadır. Özellikle çatlaklarınız artık beyaz sedefi renkteyse, krem veya yağlar çözüm olmayacaktır. Rosemoon Güzellikde çatlak için özel protokol uygulanmaktadır. Cilt yapısına ve çatlak durumuna uygun olarak kişiye özel hazırlanan uygulama protokolü ile birkaç seans sonrasında çatlaklarınızdan kurtulmanız mümkün.

Rosemoon Güzellik de çatlaklara veda etmek için vakumlama uygulaması yapılmaktadır. Haftada ortalama 2 kere uygulanacak olan vakumlama yöntemi cilde masaj şeklinde yapılmaktadır. Doğal içerikli krem uygulaması ile birlikte yaklaşık olarak 30 dakikalık bir vakumlama işlemi gerçekleştirilmektedir. İşlem tamamen acısız ve yan etkisiz olmaktadır. Bu uygulama sayesinde hücrelere etki ediliyor ve hücrenin üremesi hızlandırılıyor. Cildi üzerindeki çatlak sebebi ile oluşmuş olan çökük alanlar dolduruluyor ve tüm alanın aynı renk olması sağlanıyor. Uygulamadan sonra cilt üzerinde herhangi bir kalıcı hasar olmuyor. İşlem sonrasında uygulama yapılan kişi normal hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor. Vakum uygulaması ile çatlaklara kalıcı çözümler sunmaktadır.

Çatlak Onarımı STRIOT POWDER PİNK GÜZELLİK SALONU ile Çatlaklarınıza SON Sizi rahatsız eden çatlaklardan kurtulmak için POWDER PİNK GÜZELLİK SALONUN da çatlak uygulaması yaptırabilirsiniz. Cilt tipinize uygun yöntemlerle uygulanacak olan işlemler sonrasında çatlaklarınızda birkaç seans sonrasında gözle görülür şekilde azalma ve kaybolma göreceksiniz. Çatlaklarınızdan kurtulmak ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyat bilgisini öğrenmek ve randevu oluşturmak için iletişime geçin.

0 553 807 56 44