Çene Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu çenedeki hacim kayıplarının giderilmesi ve çeneye istenilen biçimin verilmesi amacıyla sarfedilen bir prosedürdür. Son zamanlarda çok trend olan oval yüz ve dikkat çekici bir çeneye sahip olmak isteyen çoğu şahıs bu teknik ile hayal ettiği çene yapısına sahip olabiliyor. Hem de çene büyüklüğü, hacim eksikliği, çene altı sarkması, zayıf bir çene şikayeti ile çene dolgusu yaptnehir isteyenlerinde adedi epey çok.

Keskin bir çene hattına sahip olmak daha daha genç, hareketli ve canlı bir manzara kazandırır. Özellikle gelişen yaşla beraber çene manzarasınde değişimler ya da alınan çok kilolar sebebiyle çene altında gıdı oluşumuna ve çenenin manzarade estetik kayıplara yol açabilir.

ÇENE DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Çene dolgusu özel dolgu içeriklerinin çeneye enjekte edilmesi ile çenenin istenilen görüntüye ulaştırılması prosedürüdir. Enjeksiyon tekniği uygulanarak çenenin ucunun dikkat çekicileştirilmesi, çene ucunu büyütmek ve çukur manzarası revizyonk amacıyla dolgu malzemeleri tüketilir. Dolgu enjeksiyonun da sarfedilen birtakım dolgu maddeleri hyaluronik asit, kalsiyum hidroksilapatit, yağ hücreleri (kendi bedeninuzdan alınır), polimer gibi değişik çoğu çeşide bulunduran malzemelerdir.
ÇENE DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Çene dolgusu yapılmadan evvelce yüz manzarası her yönden fotoğraflanarak dşayetlendirilmelidir. Daha sonra fotoğraflar incelenerek yapısal arızaların net olarak belirleme edilesi sağlanmalıdır. Daha sonra enjeksiyon yapılacak alanlar belirlenerek prosedüre başlanır. Çene dolgusu prosedürü enjeksiyon tekniği ile yapılır ve dolgu sırasında anesçabuki kullanılmaz fakat birtakım hastaların talebi tarafında lokal anesçabuki gerçekleştiren kremler kullanmak mümkün. Anesçabuki prosedüründen sonra ufak iğneler ile dolgu malzemesi cilt altına enjekte edilir. Bu prosedür yinelde 15-20 dakika vakitn kısa bir prosedürdür. İşlemden sonra ciltte seyrek kızarıklıklar görülebilir fakat 1-2 saat sonra kısa vakitde kaybolurlar.

NE KADAR KALICIDIR?

Çene dolgusu enjekte edilen dolgu malzemesine bağlı olarak parametrelik gösterseler de hiyalüronik asit içerikli dolguların kalıcılığı aşağı yukarı 1-2 sene vakitbilir. Kullanılan malzemenin niteliği dyetişkinun kalıcılığını arttırabilir.

Diyarbakır Güzellik Merkezi , Diyarbakır Güzellik Salonu

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 553 807 56 44