CİLT BAKIMI NEDİR? NASIL UYGULANIR?

Cildimiz her vakit eksikliksuz görünmeyebilir. Çünkü bölgesel şartlara sıksık açıktır. Bu sebepten acele yıpranır, pürüzlenir, lekelenir ve yaşlanır. Sivilcelenme, kara noktalar, beslenme bağımlılıkları, makyaj gerçekleştirme, alkol ve sigara kullanımı de cildin manzarasınü tesirleyen en mühim etkenlerdir. İşte bütün bu sebeplerden ötürü cildimize lüzumsinimi olan asli bakımı vermemiz oldukça mühimdir. Bu asli bakım cildimiz amacıyla eksikliksuz bakım rutinidir. Onu tedavi etmek ve iyi tutmak amacıyla lazım olan her şey bu asli rutinin içersinde bulunur.

 

Cilt bakımı nedir sorusunun yanıtı, cildi tedavi etmek amacıyla derli toplu olarak oluşturulan bakımların bütünüdür diyebiliriz kısaca. Bu bakımların amacıylae temizleme, nemlendirme, maske gibi cildin faydasına olan bütün bakımlar girer.

 

Cilt bakımı namacıyla lüzummektedir?

Parlak ve pürüzsüz bir manzara, doğru cilt bakımı ile başlar. Cildin güzelliğini güvenliğini dayanıklıak amacıyla yapılması lüzumen cilt bakımı, cilt üstünde biriken ölü tabakayı temizleyerek cildi güncellemek amacıyla oluşturulan programları kapsar. Bu biçimde eksikliksuz cilde sahip olabilirsiniz.

Düzenli cilt bakımı hangi problemleri engellemek amacıyladir?

– Siyah nokta ve sivilceleri engellemek amacıyla: Bunun amacıyla asli şart derli toplu oluşturulan cilt hijyenikliğidir. Ölü hücrelerden, kirden, makyajdan arınan cilt taze, canlı ve parlak görünür. Shiseido’nun çifte temizlik ritüeli ile bunu eşi benzeri olmayan biçimde yapın. Önce Perfect Cleansing Oil ile cildinizi masaj yaparak temizleyin sonrasında Cleansing Brush’ı Gentle Cleansing Cream ile kullanarak yüzünüzü yıkayın. Cildiniz pırıl pırıl, masaj tesiri canlanmış ve taze görünecektir.

 

– Cilt lekelerini engellemek amacıyla: Aynaya baktığınızda gözünüze ilk takılan o sevimsiz leke oluyorsa, mücadele vakityi gelmiş demektir. Cilt lekeleriyle harpmak sabır ister! Ama bu can sıkıcı lekelerden kurtulmak imkânsız değildir. Shiseido Intensive Anti-Spot Serum, ciltteki inatçı lekeleri azaltmak amacıyla özel olarak tasarlanmış bir formül sahibi olan leke karşıı serumdur. Mevcut koyu lekeleri azaltır, iyileşmeye direnç gösteren inatçı lekeleri serbest bırakır.

 

– Geniş gözenekleri engellemek amacıyla: Geniş gözenekler bilhassa yağlı ve karma ciltlerin problemudur. Bu ciltlerde yağ dengesi sağlanırsa gözenekler de küçülür. Bunun amacıyla özel maskelerden faydalanabilirsiniz. Shiseido Purifying Mask, çok yağ da dahil olmak suretiyle cildi matlaştıran pürüzleri temizlemeye yarayan, Deniz Mineral Kili ile formüle edilmiş kremsi maskedir. Genellikle yağlı ve karma ciltlere tavsite edilir.

 

– Ciltteki cansız ve donuk manzarası engellemek amacıyla: Günün yorgunluğundan arınıp cildinizin canlanmasını ve işlevlerini yerine getirmesini dayanıklıak amacıyla Shiseido Ibuki Sleeping Mask gece güzellik masnetden faydalanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2-3 kere yatmadan evvelce cildinize vakitrseniz, sabah uyandığınızda cildinizin daha canlı, ışıltılı ve parlak bulunduğunu görürsünüz. İnce çizgiler ve koyu halkalar azalır. Cildiniz çiğ adetsi kadar yumUşak ve taze görünür.

 

– Ciltteki renk eşitsizliklerini engellemek amacıyla: Renk eşitsizliği en yaygın görülen cilt problemlerinden bir adetsidir. Çok detaylı bölgesel problemlerden kaynaklanabilir. Bunun amacıyla önereceğimiz ürün Ultimune, Shiseido’nun tam 20 senelik çalışmasının bir neticesidur. Ultimune’un bu kadar özel ve eşi benzeri olmayan kılan şey ise; cildin savunma kuvvetinü arttırmasıdır. Cilt işlevlerinin en iyi potansiyele ulaşmasına, cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı, pürüzsüz, elastik ve genç görünmesine yardım eder. Ultimune’u 1 ay vakitsince derli toplu kullandığınızda çizgilerinizi azalttığını, renk tonu eşitlenmiş parlak yani sıhhatli bir ten elde ettiğinizi, üstüne oluşturulan serum ve kremlerin tesirini çoğalttığını fark edeceksiniz.

Diyarbakır Güzellik Merkezi   Diyarbakır Güzellik Salonu

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 553 807 56 44