Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudakların tekrardan şekillendirilmesi ve doğru miktarlarda büyütülmesi hedefiyle dudağın belli noktalarına dolgu maddesi enjekte edilmesi prosedürüne dudak dolgusu adı verilir. Bütün dolgu programları ortamında iyi uygulayıcıyla bilgi kapasitesiz uygulayıcıyı birbirisinden en iyi ayıran program budur.

DUDAK DOLGUSU ÇEŞİTLERİ
Dudağa yıllardan beri parafin, silikon, poliakrilamid gibi birçok kalıcı maddeyle dolgu yapılmaya çalışılmış, fakat hepsi hüsranla tamamlanmıştır. Bugünküde dudak dolgusu Hyaluronik asit (HA) adı verdiği madde ile uygulanmaktadır. HA dolgular geçicidir, çeşidine göre 6-12 ay arası hayatları bulunmaktadır. HA bedende esasen var olan ve bir yandan yapılırken bir yandan yıkılan bir maddedir. Dvakasısıyla yan tesirler başka malzemelere karşı çok daha düşükdır.

DUDAK DOLGUSU KİMLERE YAPILABİLİR?
Dudak dolgusu, dudaktaki hacim eksikliğinin ya da birtakım yapısal/miktarsal arızaların giderilmesinde tüketilir. Genç yaşta daha dyetişkin dudaklar amacıyla, ileri yaşta ise dikey dudak kırışıklıklarının, dudaktaki yaşa bağlı hacim kayıbının ve ağız köşesi sarkmalarının tedavisinde dudak dolgusu tesirli bir silah olarak tüketilir.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?
Dudak dolgusu aşağı yukarı 5 -10 dakikalık bir enjeksiyon prosedürüdir. Önce dudak belli noktalardan uyuşturulur. Ardından dudağın anatomik bilhassarini vurgulayacak şekilde fakat abartıya kaçmadan belli bir anatomik plan tarafında enjeksiyon yapılır. Dudak doldurmak khadiseca dolguyu dudağın amacıylae sıkmak değildir. Ciddi anatomi bilgi kapasitesi ve estetik bakış lüzumtiren, ileri seviye bir enjeksiyondur.

DUDAK DOLGUSU YAN ETKİLERİ
Dudak dolgusunun en yaygın görülen yan tesiri dudakta meydana çıkan 1-2 günlük şişliktir. Ayrıcana seyrek morarma, çok seyrek de granülomlar (iltihabi tepki), sertlikler, ya da niteliğiz ürün tüketimine bağlı detaylı tepkiler görülebilir.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 553 807 56 44