İstenmeyen tüyler deyince tüyleriniz diken diken mi oluyor? Yalnız değilsiniz; epilasyon uygulamaları kimse için en eğlenceli bakımlar arasında değildir. Ancak gelişen teknolojiyle artık daha zahmetsiz ve acısız alternatiflere sahibiz.

Vücudumuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak söz konusuysa en çok tercih edilen yöntemlerden biri de lazer uygulamalarıdır. Aynı kategoride düşünülse de aslında IPL ve lazer ayrı teknolojileri kullanır. Ancak ikisinin de amacı köklerine etki ederek vücutta uzayan tüylerin sayısını azaltmak, tekrarlı uygulamalar sonunda tüyleri yok ederek cildi pürüzsüz hale getirmektir.

IPL ne demek?


IPL’in açılımı “intense pulsed light”tır ve “yoğunlaştırılmış atışlı ışık” anlamına gelir. Bu ismi almasının sebebi oldukça yoğun ve hassas ışık atışları yaparak tüylere kökünden müdahale etmesidir. Lazerde tek bir renkte ve dalga boyundaki ışık tek bir ışın halinde uygulanır. IPL’de ise farklı dalga boylarındaki ışıklarla beyaz bir flaş oluşturulur. Bu teknik terimler kafa karıştırıcı gelse de aslında farkları şu kadar basit: Lazerde tek bir atışta daha ufak bir alana nüfuz edilir, IPL’de ise tek atışta daha geniş bir alana uygulama yapılabilir. Sonuçta IPL uygulaması daha kısa sürer.
0 553 807 56 44