Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting kirpikleri hacimli gösteren ve kıvıran uygulamanın adıdır. Kirpik lifting belli bir süre boyunca dayandığı için çok tercih edilmektedir. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu bakım keratin bakımı olarak bilinir. Kirpik lifting oldukça hijyenik bir şekilde yapılmaktadır. Bundan dolayı da korkulması gerekli değildir. Kirpik lifting hem güzellik merkezlerinde hem de evde yapılabilen bir uygulamadır.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting son zamanlarda sosyal medyada çokça rastlanan bir uygulamadır. Kirpik lifting hem evde hem de güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Kirpik lifting yapmak oldukça kolaydır. Tek gereken lifting seti almaktır. Kirpik liftingi şu şekilde yapılır:

İlk olarak kirpik uzunluğuna göre s-m-l olarak ayrılan pedlerden birisi seçilir
Seçilen ped göz kapağına yapıştırılır
Ardından kirpikler pede tek tek yapıştırılır
1 numaralı olan ürün kirpiklere sürülür ve 15 dakika bekletilir
Ardından sırasıyla tüm ürünler sürülür ve beklenir
En sonunda göz kapağındaki ped çıkarılır. Kirpik Lifting Zararları Nelerdir? Son zamanların en çok rağbet gören uygulamalarından birisi olan kirpik lifting işlemi birçok kişinin de endişelendiği bir durumdur. Bu kadar çok endişeye sebep olması kirpiklerin oldukça değerli şeyler olmasından kaynaklıdır. İnsanlar kirpiklerinin dökülmesinden korktuğu için kirpik lifting işlemlerinden uzak durabilirler. Ancak kirpik lifting işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine kirpiklere bakım yapmaktadır. Kirpik lifting uygulamış olan kimse kirpiklerinin döküldüğünü söylememiştir. Korkulması gereken hiçbir şey yoktur.

Kirpik Lifting Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik lifting göz ve kirpiği ilgilendirdiği için insanlar bu işlemden önce ya da sonra ne yapmaları gerektiklerini oldukça merak ederler. İlk bilmeleri gereken şey bu uygulamayı hijyenik bir ortamda yapmaları gerektiğidir. Kirpik lifting herhangi bir zararı olmayan uygulama olsa da göz hassas olduğu için temizlik çok önemlidir. Kirpik lifting sonrasında ise dikkat edilmesi gereken tek şey 24 saat boyunca su ile temas ettirmemek ve makyaj yapılmamasıdır.

0 553 807 56 44