Kirpik Liftingi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kirpik liftingi bilhassa son günlerde en tanınmış kalıcı makyaj programlarından biri. Peki kirpik liftingi tam anlamıyla nedir? Nasıl yapılır? Aklındaki bütün suallere yanıt bulmaya geldik!

“Kirpik liftingi nedir?” diye soracak olursan, kirpikleri 2-3 ay kadar vakit ile kalıcı bir biçimde kaldırma ve kıvırma prosedürü olarak kısacasıyebiliriz. Genellikle düz kirpiklere bulunduranların sık tercih ettiği bu program, kirpiklere sürülen birtakım kimmeşru solüsyonlar ile fazla vakitli kalkıklık ve kıvrıklık kazandırıyor. Şimdi makalemızın devamında, kirpik liftingi ile ilgili bütün ayrıntıları ve tavsiyelerimizi seninle paylaşıyoruz. Kirpik liftingi yaptırmadan evvelce kesinlikle bu makaleyı okumalısın!

Kirpik liftingi nasıl uygulanır?

 

Kirpik liftingi programında, kirpiklere fazla zamanli kıvrık ve kalkık bir tesir vermek amacıyla kirpik çizgisine öncelikle silikon bir ped yapıştırılıyor. Ardından da kirpikler ayrı ayrı geri doğru taranarak yapıştırılıyor. Hemen sonrasında da bu kıvrıklığı güvenliğini sağlamak amacıyla birtakım solüsyonlar birkaç ismimda uygulanıyor. Bazı hallerde da kirpikler kirpik bigudisine sarılıyor.

İlk ismimda geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülüyor ve aşağı yukarı 15-20 dakika kadar bekletiliyor. Bu ismimda, kirpiklerin ayrı ayrı ayrılması ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit biçimde sürülmesi mühim. İkinci ismimda kirpiğe diğer bir solüsyon daha sürülüyor ve yine bekletiliyor. Son olarak ismimda da kirpiklere keratin yüklemesi ve renk veren bir solüsyon daha sürülerek kirpik liftingi programı tamamlanıyor. İşlemin tamamı 45-60 dk arası sürüyor.

Kirpik liftinginde nelere dikkat etmek gerek?

Öncelikle, şayet kirpik liftingi yaptırmaya kararlıysan, bunun kimmeşru bir prosedür bulunduğunu ve titiz ciltlerde birtakım tepkilere yol açabileceğini göz önünde bulundurmalısın. Kirpik programı yaptıracağın yerin bu hususta eksper olmasına ve lüzumlu hijyen şartlarını sağladığına emin olmalısın.

Kirpik liftingi programından evvelce göz makyajını mükemmel bir biçimde temizlemeli, kirpiklerinde rastgele bir ürün artıksının kalmamasına ve kuru olmasına kesinlikle ilgi etmelisin. Kontakt lens kullanıyorsan, program evveli kesinlikle çıkarmalısın. Eğer arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi gibi haller yaşıyorsan, eksperler doğrulusunda kirpik liftingi programının tavsiyelmediğini bilmelisin.

Bir de bu programın kalıcılık zamanının şahsa göre değişiklik göstereceğini unutma. Kirpik liftinginin tesiri ortalama olarak 2-3 ay arası sürüyor. Uygulama ardından kirpikler kuruduktan sonra yüzünü yıkayabilir ama

göz makyajı gerçekleştirme ve maskara gerçekleştirme amacıyla minimum12 saat bmafsalalisin. Ardındanki bütün adımlar amacıyla, kirpik liftingi uygulayan ekspertize danışabilirsin.[1]

Diyarbakır Güzellik Merkezi, Diyarbakır epilasyon merkezi, Diyarbakır lazer epilasyon

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 553 807 56 44