Aşağıdaki korkunç  fotoğraflarımın da nedeni bu . iki hafta önce cesaret edip TCA peeling yapmaya karar verdim.

Yüzde 20’lik bir solüsyonun bana uygun olduğunu düşünüp doa kozmetikten satın aldım. TCA şişesinde biraz bir pamuk pede döküp Temiz yıkanmış cilde göz altlarına gelmeyecek şekilde  uyguladım benim alın ve elmacık kemikleri üzerinde çok az lekeler var.. bu bölgelere özel gösterdim. ve 60 saniye boyunca yüzümde tuttum.
Sanki yüzünüze minik minik iğneler batırıyormuş gibi Dermoroller kullanan var mı bilmiyorum ama onun kansız hali diyebilirim. 1 dakika sonra yüzümü bol su ile yıkadım. Bepanten krem sürüp yattım. Sonra ki bir kaç gün cildim nem diye resmen  yalvardı fotoğraflarda görüldüğü gibi ince ince soyuldu bu sürede dışarı çıkmadım zaten bu bir kış bakımı eve giren güneş bile zararlı olabilir ya da güneş koruyucular soyulan cildinize zarar verir. Her gün hatta günde bir kaç kere nemlendirici bepanten krem sürüp  ortadaki resimde olduğu gibi soyulmasına izin verdim kendim yolmadım fondoten, tonik gece kremi vs kullanmadım sadece nemlendirici o kadar. 1 hafta sonra soyulmalar bitti.

Peki cildimde ne değişim oldu evet biraz aydınlandı renkte ve lekelerde hafif açılma çok az sıkılaşan gözenekler hepsi bu kadar. TCA için mucize demek doğru olmaz tabi fotoğraflarla çok iyi yansıtamamış olabilirim neticede kendi çektiğim fotoğraflar Hatta ilk fotoğraftaki ten dana canlı duruyor çünkü o zaman yanıyordu!
Kısaca TCA kullanacaksanız
kışın kullanın, çok dikkatli ve düşünerek kullanın, yüzünüzde 1 dakikadan fazla tutmayın, sonraki günlerde sadece nemlendirici kullanın. Soyulmaları kendi haline bırakın. Güneşe çıkmayın. Senede bir ya da iki kere yapılabilir.
TCA yerine şuradaki tonic tarifim uzun vadede daha hoş bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir

0 553 807 56 44