Microblading Kalıcı Makyaj Kıl Tekniği Nedir

Microblading ne demek?

Microblading bir kaş kontürü teknikidir. Bu prosedürde microblading kalemi olarak bilenen bir vasıta kullanılarak yapılır. Microblading kalemi ile kaşların arasındaki ve etrafındaki boşluklara kıl görüntülü çizgiler çizilir. Bu çizim yapılırken, kalıcı makyaj pigmentleri tüketilir ve programın kalıcı olması sağlanır. İşlem sonucunda kendi kaşlarınızdan ayırt edilmesi lüzumtiğince zorlayıcı, natural bir kaş manzarasıne sahip olursunuz.

Nasıl yapılır?

Her şeyden evvelce microblading prosedürü kalıcı bir prosedür bulunduğu amacıyla, ilk olarak yüz tarzınaze ve sahip olunan kaş yapınıza İdeal kaş dizaynına karar verilmesi lazım olur. Yüzün ve kaş biçiminin naturallığını bozmadan, numune bir çizim yapılarak, prosedür ardından isteklanan kaşın dizayna karar verilir.

İkinci mühim husus; renk seçimidir. Seçilecek olan rengin kendi saç ve kaş renginize ideal olup, cilt alt tonunuza ideal sıcaklıkta belirlenmesi lazım olur. İşlem ardından bir sürprizle karşılaşmamak amacıyla, dizayn ve renk seçimi kesinlikle doğru yapılmalıdır.

İşlem esnasında rastgele bir acı hissi olmaması amacıyla prosedür evvel program bölgesine anesçabuki kremi sürülür. Yaklaşık 15-20 dakika kaş bölgesinde bekletilen bu krem yardımıyla, prosedür esnasındaki rahat etmeniz sağlanır.

Ardındanprogram adımına geçilir. İşlem evvel belirlenmiş olan dizayn microblading kalemi ile kalıcı olarak yapılır. İşlem esnasında bir kanama olmaması lazım olur. Microblading prosedürü bütün adımları dahil aşağı yukarı 1 – 1,5 saat ortamında tamamlanır.

Nerede yapılır?

Türkiye’de microblading programları yinelde güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır. Yapılacak olan yerin hijyen şartları ve prosedürü yapacak olan bireyin bilgi ve deneyimi lüzumtiğince mühimdir. İşlem yaptırmaya karar vermeden evvelce, prosedür yapılacak yerin hijyen şartlarına ideal olup olmadığına, prosedürü yaptnehir dilediğiniz bireyin eğitimine, sertifikalarına ve evvelceki çalışmalarına bakabilirsiniz.

Microblading ne kadar kalıcı?

En çok merak edilen sorulardan birisi de, prosedürün ne kadar vakit kalıcı bulunduğudur. Ortalama kalıcılık vakitı 1 yıl olarak söylenir; fakat bu vakit prosedür derinliğine, sarfedilen pigmentin niteliğine ve bireyin cilt tarzına bağlı olarak değişir. Yağlı cilt çeşitlerinde kalıcılık vakitı daha kısa olurken, kuru cilt çeşitlerinde bu vakit daha uzun olabilmektedir. Bu vakit sonucunda oluşturulan prosedür solarak kaybolur.

Kaş rengi ne vakit oturur?

Uygulama amacıyla seçilen renge bağlı olarak derhal prosedür ardından kaşlarınızın görüntüsü biraz koyu olabilir. Ne vakit açılır ve iyileşir diye merak etmeyin 1 – 2 hafta ortamında renk açılacak ve naturallaşacaktır. Bu vakit ortamında lüzumlu olan bakımlarınızı gerçeklştirmeyi ihmal etmeyin.

İşlem ardından ne yapılmalı?

Kaşlarınızın fazla vakit natural manzarade kalması amacıyla prosedür ardından kaş bakımı mühimdir.

İşlem ardından ilk hafta kaşlarınızı su ilişkisindan olası olası lüzumtiğince uzak tutun. Duş almadan evvelce kaşlarınızın üstüne vazelin ile ince bir tabaka oluşturun ve su ilişkisini en aza indirin. İşlem ardından pigment renginde bir farklılık olmaması amacıyla, yalnızca vazelin ya da balmumu içerikli kremler kullanın.

Nasıl silinir?

Bütün kalıcı makyaj prosedürlerinde bulunduğu gibi microblading prosedürü de silinebilmektedir. Bunun amacıyla sarfedilen iki asli teknik bulunmaktadır. Solüsyonla silme prosedürü ve lazerle silme prosedürü. Genelde 2-3 oturum arasında silme prosedürü tamamlanabilir fakat, prosedür esnasında sarfedilen pigmentin içeriği ve rengin koyuluğuna bağlı olarak oturum adedi değişebilir.

Sonuç;

Yanlış alımlarla ve yaşla birlikte eksilen, boşalan, incelen kaşlar yüzü syetişkin ve yorgun gösterir. Hep söylenir “kaşlar yüzün ifadesidir” diye. Gerçekten makul dyetişkinlukta, daha simetrik ve yüze ideal biçimde geliştirilmiş kaşlar yüzü daha genç, daha sıhhatli ve daha bakımlı gösterir. Bir de şimdi natural manzarale oluşturulan micçroblading kaş kontürü programı ile 1- 1,5 saat içersinde bu gençleşme tesirine sahip olmak olası.

Güzellikle kalın.

Diyarbakır Güzellik Merkezi, Diyarbakır güzellik salonu

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 553 807 56 44