Powder Pink Estetik & Güzellik Merkezi açıldı

Diyarbakır profesyonel cilt uygulamaları, epilasyon , vücut estetiği ve çeşitli güzellik bakım alanında hizmet veren modern etkili ve teknolojik ekipmanlar ile bilimsel yaklaşan en güvenilir adreslerden biri olan Diyarbakır’da Powder Pink Estetik & Güzellik Merkezi görkemli bir açılış töreni ile Diyarbakırlılara hizmet vermeye başladı.

İşadamı Şemsettin Turgut ve yakınlarının yaptığı görkemli bir açılış töreni ile hizmet vermeye başlayan POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi’nin açılış törenine çok sayıda işadamı ve vatandaş katıldı .

Profesyonel cilt uygulamaları, epilasyon , vücut estetiği ve çeşitli güzellik bakım alanında hizmet veren modern etkili ve teknolojik ekipmanlar ile bilimsel yaklaşan en güvenilir adreslerden biri olan POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi  sektöründe gelişen ve hızla ilerleyen teknolojisini tüm dünya fuarlarını takip ederek ve katılım sağlayarak oluşturmaktadır. Merkezde güler yüzlü hizmet, müşteri memnuniyeti ve güven ön planda olup, gelen her misafire yenilenmiş, mutlu ve kendine güvenen bir birey olarak uğurlamak en başta gelen özelliklerden biridir.

2004 yılından bu yana güzellik sektöründe olduğunu da sözlerine ekleyen Uzman Estetisyen Tülay Orak, “2004 yılından itibaren güzellik sektöründe bulunmaktayım. Eğitim yıllarımı başarılı bir şekilde tamamladıktan hemen sonra; 2011 yılında cilt bakım uzmanlığı mesleğini Diyarbakır, Aydın Muğla ve İzmir gibi farlı bölgelerde başarılı bir şekilde mesleğimi devam ettirdim. Eğitim yılları boyunca çeşitli başarılara imza atarak bir çoğunda kendimi geliştirme fırsatı buldum. Okulumu tamamlayıp bu sektörde başarılı olarak kendimi kanıtlamış oldum. Şu an kendi iş yerim olan POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi’nde hizmet vermekteyim” diye konuştu.

Vizyon Misyon

Vizyonumuz: POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi Ekip olarak vizyonumuz; Sağlık, Güzellik ve Estetik sektöründe son teknoloji donanımlarımız ve zengin tecrübemizi, titizliğimiz ve hizmetlerimizdeki kalitemizle birleştirerek, kendini sürekli geliştiren, kalıcı çözümler üreten bir ekip olmak ve beklentilerin üzerinde yaratıcı hizmet sağlamaktır diyen Orak, Misyonlarını da şu şekilde sıraladı: POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi Müşterilerimizin sağlığı, güzelliği ve estetiği için değer sağlamak amacıyla, steril ortamı, uygun fiyatları ve güler yüzlü kadrosuyla Sürdürülebilir büyüme, yüksek kalite ve kararlılıkla, çalışanların katılımı ve bağlılığı,  yüksek verim ve sürekli gelişim ilkeleri, doğrultusunda ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunarak maksimum müşteri memnuniyetine sahip lider bir merkez olmaktır.
Etik politikaları hakkında da açıklamalarda bulunan Orak sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Kuruluşumuz etik politikasını belirlemiş ve uygulamaktadır. Tüm çalışanlarımız bu politikalara uygun olarak çalışacaklarını tarafımıza yazılı olarak taahhüt etmektedir.

Kurumsal etik politikamız;

POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi olarak hukukun yanı sıra etik ilkelere de uyma sorumluluğumuzun farkındayız. Etik politikamızın uygulanmasında “Sıfır Tolerans” ilkesini uygularız. POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi olarak;

1. Dürüstlük
– Davranış ve iletişimimizde dürüstüz.
– İç ve dış ilişkilerimizde dürüst ve tutarlı davranırız.
– Müşterilerimize ürettiğimiz ve sunabileceğimiz hizmetin kalitesi, sahip olduğumuz tecrübe ve yetkinlik konusunda net ve doğru bilgi aktarırız.

2. Gizlilik
– Müşteri bilgilerinin, POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi ‘ne ait kurumsal bilgilerin, Tedarikçilerimize ait kurumsal bilgilerin ve  POWDER PİNK Estetik & Güzellik Merkezi personel bilgisinin gizliliğine saygılıyız.
– Yasal gerekçeler dışında, erişmesi gerekmeyen kişilere karşı bilgi gizliliğini koruruz.

– Müşterilerimizin, kurumumuzun ve çalışma arkadaşlarımızın bilgilerini kişisel çıkarlarımız veya üçüncü tarafların yararı için kötüye kullanmayız.

3. Yetkinlik
– Hizmetlerimizi beklenen seviyede sunabilmek için gerekli yetkinlik ve özveriyi sağlarız

– Müşterilerimizin ve Müşterilerimizin Müşterilerinin faaliyet alanımızda bizden yüksek standartlı hizmet sunmamızı beklediğinin bilincindeyiz.
– Beklenen hizmet kalitesini karşılamak için görevin gereklerine uygun yetkinlikte personel görevlendirmeye ve çalışanlarımızın yetkinliklerini sürekli yükseltmeye gerekli özeni gösteririz.

4. Topluma Karşı Sorumluluk
– Sunduğumuz ürün ve hizmetlerin faaliyet alanımız itibarıyla insan sağlığı üzerindeki öneminin ve etkilerinin farkındayız
– İnsan Sağlığı ve medikal ürünler sektöründeki rolümüzün farkında olup, kasıtlı veya kasıtsız bir zarara neden olmamak için gerekli önlemleri uygularız.
– Tüm çalışmalarımızı toplumsal faydayı artırmak ve insan sağlığına katkı vermek üzere kurgulamaya çalışırız.5. Yasalara Saygı, Kurum İtibarını Koruma
– İlgili yasalara ve mesleki ilkelere uygun davranırız, kurum itibarını koruruz
– Faaliyet alanımızla ilgili kanun ve düzenlemelere uygun faaliyet gösteririz.
– Kurumumuzun ve müşterilerimizin itibarını zedeleyecek davranışlardan kaçınırız.
– Sadece yasal olanı değil, doğru olanı da yapmaya çalışırız.

6. Nezaket Kurallarına Uygun ve Adil Davranış
– Birbirimize karsı saygılı ve adil davranırız, destek ortamını koruruz
– Bireysel sosyal davranışlarımızın kurumumuz, meslektaşlarımız ve kamu üzerinde doğurabileceği etkinin farkında olarak sorumlu biçimde, saygı ve nezaket kuralları dahilinde hareket ederiz.
– Birbirimize karsı saygılı ve adil davranırız. Terfi ve ücret politikamız liyakat ve herkes için eşit fırsat temeline dayanır.

7. Ortak Değerler Ekseninde Örnek Olma
– Her birimiz ortak değerlerimiz ekseninde çalışma arkadaşlarımıza rol model olacak biçimde hareket ederiz.
– Her birimiz etik davranışın büyük önem taşıdığı kritik ve riskli bir ticari faaliyetin içinde olduğumuzun bilincindeyiz.
– Günlük davranışlarımızda, orta ve uzun vadeli kararlarımızda ortak etik değerlerimize uygun kararlar almaya özen gösterir, yöneticilerimiz ve diğer meslektaşlarımızın da bu şekilde davranmasını bekleriz.
– Tereddüt edilen durumlarda yöneticilerimize danışırız.

HİZMETLERİMİZ
             LAZER EPİLASYON
             İĞNELİ EPİLASYON
             CİLT BAKIMI
             LEKE TEDAVİSİ
             SELÜLİT TEDAVİSİ
             AKNE TEDAVİSİ
             PRP İŞLEMİ
             MEZOTERAPİ
             ZAYIFLAMA
             KİMYASAL PEELİNG
             DERMOKOZMETİK BAKIM1-            LAZER EPİLASYON
Çağımızın modern insanı vücudu ve onun estetiği ile yoğun bir şekilde ilgilenmeye başlamıştır. İstenmeyen tüylere çözüm arayışı bu nedenle hızla önem kazanmıştır.

Ağda, cımbız ve benzeri yöntemler ile uygulanan depilasyon işlemleri istenmeyen tüylerden kısa bir süre için kurtulmayı sağlar. Bu kısa süre sonunda, tüyler çoğu zaman daha kuvvetlenmiş olarak geri dönerler.

Epilasyonda ise sadece tüyler değil, bu tüylerin kök yapıları ışın ile yok edilir ve sonuçta istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok olur.

Kalıcı epilasyon yöntemi şöyle açıklanabilir, atımlı ışık yöntemiyle cilde nüfuz etme özelliği olan bir ışık yollamaktadır. Bu ışık kılların kökünde bulunan melanin tarafından emilecek ve ısıya dönüştürüp, kıl köklerinin geri dönüşümsüz olarak tahribatını sağlayacaktır.

Kalıcı epilasyon yöntemleri günümüze kadar gelişerek gelmiş ve artık tüm dünyada standartları oluşmuştur. Belirli bir bölgedeki istenmeyen tüylerin yaklaşık % 80 oranında azalması, uygulanan epilasyon yönteminin başarılı olması anlamına gelmektedir. Vücut bölgeleri ve uygulanan yönteme göre değişiklik gösteren aralıklarla, tekrarlanarak uygulanan seansların bitiminden sonra, 1,5 ile 2 yıllık bir süre içinde tüylerin tekrar çıkmaması, yapılan işlemin kalıcı epilasyon sağladığının göstergesidir.

Epilasyon tedavisi, kıl rengi ve deri rengine bağlı olarak 6-10 seans arasında değişebilir. Seanslar 4-6 hafta arasında aralıklarla yapılabilir. Uygulama sırasında büyüme aşamasında olan tüyler, uygulamayı takip eden 3-20 gün içinde dökülmeye başlar.

EPİLASYON ÖNCESİ UYULMASI GEREKENLER
Epilasyon uygulanacak bölgeler, işlemden önceki son birkaç gün içinde aşırı güneş ışığına maruz kalmamış olmalıdır. Bunun sebebi, aşırı güneş ışığının yanıklara sebep olarak cildi daha hassas bir hale getirmesidir.
Özellikle hanımlar, hormonal, jinekolojik vb. rahatsızlıklar ve kullandıkları ilaçlar konusunda epilasyon seansı öncesinde uygulamayı yapacak olan kişiyi bilgilendirmelidirler.Daha önce lazer epilasyon yapıldıysa, seans sayısı, kullanılan cihazın tipi, en son seansın tarihi gibi konular önemli olmaktadır.
Epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, depilatör) yapılmamış olmalıdır.
Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir.

Epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinotik asit, glikolik asit gibi) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
Epilasyon uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.EPİLASYON SONRASI UYULMASI GEREKENLER

Epilasyon, cildin yüz gibi açıkta kalan bölgelerine uygulanmışsa sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır.
Uygulama sonrası 15 gün boyunca bronzlaşmak amacı ile güneşlenilmemeli ve solaryuma girilmemelidir.

Epilasyon sonrasında ilk 24 saat çok sıcak su uygulanmamalıdır.

Epilasyonun uygulandığı bölgeyi terletici ağır sporlar yapılmamalıdır.

Epilasyon sonrası, 15–20 dakika aralıklarla bölgeyi buz uygulamasıyla ya da hava ile soğutmak cildi rahatlatır, kızarıklık ve şişlikleri azaltır ya da tamamen kaybeder.

İşlem sonrası bölgeyi nemlendiricilerle nemlendirmek, yine cildin toparlanmasını sağlar.

EPİLASYON HANGİ DURUMLARDA UYGULANMAZ


•             Gebelik
•             Kontrol altına alınamayan şeker hastalığı
•             Epilepsi (Sara)
•             Tedavi bölgesinde aktif herpes simpleks (uçuk) enfeksiyonu olanlar
•             Son altı ay içinde güneşe hassasiyeti artıran ilaç (akne tedavisinde kullanılan ilaçlar) kullananlar
•             Bağışıklık sistemi bozukluğu bulunanlar
•             Düzenli A ve K vitamini kullananlar
•             Çok yakın zaman da güneşlenmiş ve buna bağlı güneş yanığı olanlara, hemen uygulama yapılamaz.
Salonumuzda yapılan kalıcı epilasyon servisi hakkında bilgi ve randevu için lütfen iletişime geçiniz.

2-İĞNELİ EPİLASYON

İğneli Epilasyon Nedir? Kimlere Uygulanmaz?
, kılları tamamen yok etme işlemidir. En iyi sonuç alınan epilasyon türü iğneli epilasyondur. İğneli epilasyonda en iyi sonuç alınan evre ‘anajen’ evresidir. Anajen cımbızla tutulabilecek uzunluğa gelen kıl evresidir. Bu evrede yapılan iğneli epilasyon en iyi sonucu vermektedir.
İğneli epilasyon yaptırmadan önce eğer kuru bir cilde sahipseniz, yapılacak olan bölgeye peeling yapmalısınız. Böylece daha acısız bir uygulama geçirirsiniz. İğneli epilasyonda tek kullanımlık iğneler tercih edilmelidir. Metal alerjisi olan kişilerde ise altın veya gümüş iğneler kullanılır. Kullanılan iğnenin kişiye özel yani tek kullanımlık olması çok önemlidir. Çünkü başkasının iğnesi sizde lekeler, cilt hastalıkları gibi hastalıklara neden olabilir.

İğneli epilasyon, hamilelere, epilepsi hastalarına, kalp pili taşıyanlara, açık yarası bulunan kişilere, ameliyat geçirmiş kişilere ameliyattan sonraki ilk 3 ayda yapılmamalıdır. Ayrıca adet döneminde, adet döneminden önceki 2-3 gün içersinde yapılmamalıdır. Çünkü bu süre zarfında can fazla duyarlıdır ve acır. Göğüş çevresine, kaşa, göbeğe iğneli epilasyon uygulanmamalıdır. Bunlar vücudumuzun en hassas yerleridir. Uygulandıkları halde kalıcı kızarıklık, lekelenmelere yol açabilir. İğneli epilasyonda sinek ısırığı gibi bir acı hissedilir. Kıl köküne inilir, ve akım verilerek kıl kökü yok edilir. Uygulandığı bölgede bir daha kıl çıkmaz.

Bu maddeleri göz önünde tutarak iğneli epilasyon yaptırmalısınız. Günümüzde lazer epilasyon daha talep görüyor gibi gözükse de epilasyonda aşırı tüylenmeden kurtulmanın en etkili yolu iğneli epilasyondur.

İĞNELİ EPİLASYON NASIL UYGULANIR?TEDAVİ ÖNCESİ VE SONRASI

İğneli epilasyon uygulanacak bölge ilk olarak bol su ile temizlenir. Temizlendikten sonra hacim olarak %70’i geçmemesi gereken alkolle birlikte bölgeye tampon uygulanır. Epilasyon işlemi için az bir frekans yeterli olucaktır. Tedavi sırasında hastada herhangi bir ağrı veya acı hissi oluşmaz, sadece ufak bir ısı hissedilebilir.
Tedavide yararlanılacak olan iğneler mutlaka steril ve daha önceden başka bir kişiye uygulanmamış olması gerekmektedir. İğne, deriye paralel bir pozisyonda kıl köküne doğru sokulur ve elektrik akımı verilmeye başlanır. İğne kıl kökünden çıkartılmadan önce elektrik akımı kesilir ve eğer kıl kökünde istenilen zarar meydana gelmişse kıl kökü kendiliğinden düşmektedir. Tedavi süresi de iğneli epilasyon uygulanacak olan bölgedeki kıl yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

Tedavinin ardından deride hafif kabarıklıklar ve kırmızı ufak yaralar meydana gelebilir. Hatasız geçen bir operasyonun ardından bile bu tür yan etkilerle karşılaşmak her zaman mümkündür. Bu teknikle epilasyon yaptıracak olan kişi, çok yorgun veya uykusuz bir şekilde veya hasta bir şekilde operasyona girmemelidir. Genellikle bu tür zamanlarda vücut alarm verdiğinden dolayı hassasiyeti artacak ve ortaya acı hissi çıkacaktır.

İğneli epilasyon kesinlikle kulak, kaş ve alın bölgelerinde bulunan kıllar için uygulanmaz. Tedavi uygulandıktan sonraki bir gün içerisinde cildin temiz hava almasını engelleyen parfüm, deodorant gibi ürünlerin kullanılmaması tavsiye edilir. Bunun dışında tedavinin hemen ardından gelen üç gün içerisinde güneş ışığına direk maruz kalınmamalı mümkünse güneş altına hiç çıkılmamalıdır.

3-            Cilt Bakımı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Profesyonel ürünlerle isin uzmanı tarafından uygulanan ve cildin ihtiyacına uygun derinlemesine bakım işlemidir. Cilt tipine uygun ürünlele ve doğru sirada uygulanmasıyla ciltte;
•             Cilt neminin kazandırılması
•             İnce kırışıklıklarının azalması
•             Akne sorunlarının giderilmesi
•             Leke tedavisi
•             Anti againg
•             Lifting uygulaması
•             Gözeneklerin fazla açılması sorunu
•             Kuru,karma,yağlı ciltlere özel bakım
•             Siyah noktalarin bakimi
•             Yüz masajı
•             Kalınlaşmış cilt bakımı
•             Antioksidan maske uygulaması ile cildin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

Kimler Cilt Bakımı Yaptırmalıdır?

20 li yaslarin sonuna kadar her regli döneminde cilt kendisini yeniler. Fakat sonrasinda ek uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakım yaptırmak gereklidir. 25 yaşından sonra cilt bakimi yaptirmaya baslamak ileriye donuk kendini yenilemedeki yetersizligine karsi cildi hazirlar. Cilt yasi gercek yasindan farkli olabilir, örneğin 35 yaşındaki bir kişinin düzenli cilt bakımı yaptırmasıyla cilt yaşı 25 olabilir. Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış faktorler sunlardir;
•             Aşırı stres ve yorgunluk
•             Düzensiz uyku
•             Sigara ve alkol tüketimi
•             Hormonların ani değişmesi
•             Kirli Hava
•             Yağlı Yiyecekler
•             Suyun az tüketilmesi gibi nedenlerle cilt kurur ve cizgileri artar, sarkmalar gozlenir.

 Cilt bakımının amacı nedir?
Sağlıklı görünen bir cilt moralimizi ve dolayisi ile çevremizle olan ilişkilerimizde ozguven saglar. Güzel sağlıklı görünen bir cilt, biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır. Fakat bunun için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir.Cilt bakımı neden merkezlerde yapılmalıdır?

Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek,  doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru zamanda dogru uygulamayı yapmak bu konuda uzmanlaşmış olan kişilerin işidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta ise yanlış uygulamalar sonucunda sonucun daha kötü olacağıdır.
5 tip cilt vardır.
* Normal cilt; gözenekler kapalı, parlak ve pürüssüz ve cilt problemi olmayan cilt tipidir.

* Karma cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise genel olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulunur. Kuru bölgelerde ise gözenekler kapalıdır.

* Kuru cilt; bu cilt tipi ince, mat, pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler kucuk ve çoğunlukla kapalıdır. Cilt yapıs ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.
* Yağlı cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonların ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlak bir görüntü vardır.
* Olgun cilt; ilerleyen yaş ile hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı için cilt normalden daha kalın gözlenir. Ayrıca yağ salgısıda yavaşladığından ciltte derin kırışıklıklar gozlenir.

Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır?

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile desteklenmesi gerekir. Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaç cildin derin tabakalarina bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazıkki sadece evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duyarız.

4-    LEKE TEDAVİSİ (TCA)nedir nasıl yapılır?

TCA Peeling’i duymayan var mı bir çeşit yüz soyma işlemi uzun süredir merak ediyordum açıkcası cesaretim yoktu ama elime TCA geçince denemek istedim. TCA bir çeşit asit cilde temas ettiğinde cildi soyuyor marifeti bu daha doğrusu biz bu amaçla kullanıyoruz.. iki hafta önce cesaret edip TCA peeling yapmaya karar verdim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 553 807 56 44