PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI

Proçabuk tırnak kendi tırnağının üstüne oluşturulan uzun hazır tırnaklarıdır.Proçabuk tırnak,asıl tırnağın üstüne birtakım koruyucu cisimlerler kullanılmasının ardından yapılır.proçabuk tirnak kadınlar amacıyla çok kullanımı kolay olup tırnak uzatamayan kadınların rahatlık ile bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmasını sağlar.

Kimler proçabuk tırnak yaptırabilir:Özellik ile tırnak yeme problemu olanlar.

Kırılgan tırnaklara bulunduranlar.

Tırnak uzatmaya vakit ayıramayan çalışan kadınlar.

Proçabuk Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Proçabuk tırnak; her el ve tırnak türine uygulanabilir.

Proçabuk tırnak yaptıracak şahıslara ilk olarak tırnaklarının bünyesinde bir takma tırnak yerleştirilir. Ancak bu tırnak tüm yüzeye yapıştırılmaz. Uç bölümünü kaplayacak biçimde uca doğru yapıştırılır.

Tırnak yapıştırıldıktan sonra; takılan tırnağın, kendi tırnağınızın orantısında törpülenmesi lazım olur. Arada yükseklik farkı olmamalıdır. Yüzeyin eşit duruma gelmesi lazım olur.

Tırnak yüzeyi törpü ile eşitlendikten sonra akrilik tüketilir. Akrilik ve jel olmak suretiyle 2 tür program bulunmaktadır. Ancak en fazla sarfedilen akrilik prosedürdür.

Tırnak yüzetekrar akrilik programından sonra; pürüzlü duruma gelir. Bu sebepten tırnak yüzetekrar tekrar törpü prosedürü yapılmalıdır. Törpü yapılarak parlatılması sağlanır.

Tırnaklarınız canlandırıldıktan sonra; oje sürüp günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Bu prosedür 1,5 saat vakitbilir.

Proçabuk tırnak uygulandıktan sonra; 1 ay vakit ortamında yenilenmesi lazım olur. Yenilenme yapılmasının sebebi; dipten kendi tırnaklarınızın uzamasıdır. Bu sebepten tekrar dolgu maddeleri yapılarak yenilenmelidir.

Proçabuk Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Proçabuk tırnaklarından bir müddet sonra sıkılan bayanlar olabilir. Böyle bir halle karşınıza çıkanda; yaptırdığınız yere giderek yardım temin edebilirsiniz. Uygulama gerçekleştirdikleri malzemelerin benzerleriyle rahat bir biçimde, takma tırnakların yerinden çıkmasını sağlayabilirler. Takma tırnak eksiltildikten sonra; tırnak yüzeyinde olan incelme kalıcı değildir. İncelen tırnak yüzeyi bir müddet sonra kendisine istikbaltir. Evde proçabuk tırnak çözüme ulaştırmak ve çıkarmak çok zahmetlidir. Bu prosedür amacıyla imal edilen özel sıvılar bulunmaktadır. Kendiniz bu tırnakları çıkarmaya kalkarsanız; kalıcı problemler ile karşılaşabilirsiniz. Tırnakların soyulmaması amacıyla bu araya girmekyi kendiniz yapmamalısınız.

Proçabuk Tırnak Çeşitleri

Jel tırnak; Bu teknikte tırnağa jelimsi bir sıvı uygulanıyor. En çok tercih edilen ve en sağlam tekniklerden bir tanesidir.

Bu jel sıvı üç kademe de uygulanıyor. İlk olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek amacıyla kullanılıyor. İkinci şeklinde deha kıvamlı bir jel sürülüyor. Bu jel ile tırnağa biçim veriliyor. En sonsürülen jel ile tırnağa son bir rötuş gerçekleşiyor. Bu son jel ile tırnak daha ışıl ışıl gözüküyor.

Akrilik tırnak; Özel bir toz ve sıvı ile oluşturulan proçabuk tırnak programıdır. Bu program çok natural görünmemektedir. Tırnak ucuna plastik tırnak yerleştirilip özel karışım ile tırnağın kalan bölümünün doldurulması ile yapılır.

Diyarbakır Güzellik Merkezi, Diyarbakır Güzellik Salonu

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 553 807 56 44