Selülit Nasıl Oluşur?
Selülit oluşumu dolaşım bozukluğu ile başlar. Bunun sonucu damar duvarlarından sızan serum, doku aralıklarında toplanarak doku ödemini oluşturur. Ödem bir taraftan kan ile yağ hücreleri arasındaki iletişimin aksamasına ve yağ hücrelerinin metabolizmasının bozulmasına yol açarken, diğer taraftan bağ dokusunun yapısının bozularak, sertleşmesine yol açar.

Bunun sonucu elastikiyetini kaybetmiş fibröz bantlarla çevrili, aşırı büyümüş yağ dokusu hücrelerinden meydana gelmiş nodüler oluşur. Bu nodüler deri yüzeyinde portakal kabuğu görüntüsünün oluşmasına neden olur.

Daha ileri aşamada sürecin devam etmesi ile birlikte nodüler birbirine yapışarak daha büyük nodülleri oluşturur ve cildin kapitone bir görünüm almasına sebep olur. Bu aşamada nodüllerin sinirler üzerine baskı yapması sonucu ağrı oluşabilir.

Selülit Neden Oluşur?
1.    Dayanıklı hale gelmiş bölmeli bir konjonktif doku.
2.    Su ve tuz molekülleri
3.    Konjonktif doku içine hapsolmuş yağ hücreleri birikintileri. Bu bölgesel yağ birikimi, cildin hareketliliğinin azalması ve kalınlığının artmasıyla kendini gösterir. Elle dokunulduğunda cilt pütürlü ve sertleşmiş bir his verir.
Selülit Oluşumunun Sebepleri Nelerdir?
•    Kadın cildinin doğal yapısı:
On kadından dokuzunda bu problem vardır.
•    Hormonal nedenler:
Kadınlarda yumurtalıklardan salgılanan ve dokularda su tutma özelliğiyle selülit oluşumuna zemin hazırlayan folikülin(FSH) hormonunun aşırı artışı.
•    Genetik:
Anne selülitli ise çocuğunda da selülit görülebilir.
•    Dolaşım bozukluğu (damar yetmezliği):
Selülit ve damar yetmezliği birbirine paralel gider. Damar yollarında oluşan selülit damarları sarar, sıkar ve kan dolaşımını daha da zorlaştırır. Bunun sonucu varisler oluşur. Bu da, selülit, varis, daha ileri derecede damar yetmezliği olarak gittikçe ciddi boyutlara varır.
•    Kabızlık, hipotiroid, doğum kontrol hapı kullanımı, karaciğerin kötü fonksiyonu, hızlı ve stresli yaşamın yarattığı gerginlik, kaygı ve güvensizlik gibi ruhsal etkenler:
Korse, dar elbiseler, kalp yetersizliklerine bağlı dolaşım yetersizlikleri…
•    Aşırı ve hızlı kilo değişikliği, Hormonal etkiler:
Çoğunlukla ergenlik, gebelik, menapoz gibi kilo alıp verme ve hormonal değişikliklerin yaşandığı dönemler yatkınlığı arttırır.
•    Beslenme:
Ağır, aşırı kalorili besinlerle düzensiz ve yanlış beslenme.
•    Toksik madde kullanımı:
Vücutta toksik etkiler oluşturan alkol, çay, kahve ve tütünün aşırı miktarda tüketimi.
•    Hareketsilik:
Hareketsiz bir yaşam
Selülit Hangi Bölgelerde Görülür?
Uyluğun üst kısmı, dizin ve bileğin iç kısımları, kaba et ve baldırların arkası ve üst bacaklarda…
Selülitten Nasıl Korunulur?
Düşük kalorili besinlerle beslenerek ve aşırı kilo almayarak. Aşırı kilo selülite çok daha uygun zemin hazırlar. Spor yapılarak, örneğin; yürüyüş, bisiklet, yüzme, jimnastik…

Ayrıca vitamin ve mineral alın. A ve E vitaminleri deriyi düzgünleştirir, magnezyum metabolizmayı harekete geçirir, fosfor ve silisyum dokuları kuvvetlendirir. Vücudun fazla suyunu atması için beyaz ve kırmızıturp, maydanoz, kereviz, çilek ve pilav yeyin.
Selülit Rejimle Geçer mi?
Hayır, selülit tüm zayıflama rejimlerine karşı dirençlidir. Özel bir tedavi gerektirir, kendi kendine geçmez.

Zayıf Kadınlarda Selülit Olur mu?
Evet, selülit zayıf hatta sıska kadınlarda bile görülebilir.
Selülit Nasıl Tedavi Edilir?
Selülite tedavisinde bilinen en etkili medikal cihaz FDA onaylı Velashape ve Smoothshape dir. Velashape’in ve Smoothshape in hasta için uygun olmaması halinde mezoterapi, mezoterapi ile kombine pasif jimnastik ve lenf drenaj, selülit bakımları ve masaj uygulanabilir. Bu selülit tedavisi yöntemlerinin tümü birbiri ile kombine edilerek kullanılabilir.
Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi – VelaSahpe II
Velashape, Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmış bölgesel inceltme cihazıdır. Velashape, Amerika Gıda ve İlaç Dairesi tarafından geçici selülit azaltılması uygulamasında onaylanmış Sınıf II cihazdır.

•    Velashape, vücut şekillendirme ve geçici selülit azaltılmasında CE belgesine sahiptir.
•    Gözle görülebilir sonuçlar için 4 uygulama yeterlidir.
•    Karın, kalça ve uyluk bölgelerine 30 dakikadan kısa bir sürede uygulama yapabilirsiniz.
•    İyi sonuçlar için elōs teknolojisinden yararlanır.
Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisinde Klinik Sonuçlar
Velashape tedavisi tüm dünyada birçok klinikte 3 milyondan fazla müşteri üzerinde yapılan bağımsız uygulamalar yapılmıştır. (Doğum sonrası bölgesel incelme çalışması, Roy Geronemus, M.D., Lori Brightman, M.D. ve Marc Winter, M.D.):

Karın bölgesinde gözle görülür şekilde 6 cm’lik ve uyluk bölgesinde 2 cm’lik çapta incelme görülmüştür.

Çoğu müşteri uygulama esnasında ya da sonrasında herhangi bir acı hissetmediklerini ifade etmişlerdir.

Müşterilerin %60’ından fazlasında beş seanstan sonra ciltlerinin daha iyi bir görünüme sahip olduğu gözlenmiştir (selülitin azalmasıyla cilt tonüsü ve gevşekliğindeki iyileşmeler de dahil).
Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisinde Velashape II’nin Teknolojisi

Enerjilerin Sinerjik Kullanımı – Velashape II beş ayrı uygulama yöntemi kullanmaktadır:
1.    Kızılötesi ışık dokuyu 5 mm derinliğe kadar ısıtır.
2.    Radyo frekanslar (RF) dokuyu 2 ila 20 mm derinliğe kadar ısıtır.
3.    Vakum özelliği dolaşımı arttırır ve ısının etkisini yükseltir.
4.    Mekanik masaj lenf drenajı sağlar (dermal ve hipodermal).
5.    Daha kısa süreli uygulama seansları için daha yüksek güç.

Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisine Nasıl Başlanabilir?
İlk iş olarak konsültasyon amaçlı bir doktora başvurulmalıdır. Muayeneniz yapıldıktan ve VelaShape yönteminin sizin için güvenli olduğuna karar verildikten sonra selülitlerinizin derecesine veya şikayete sebep olan bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre sizin için en efektif sonuçları alacak şekilde gerekli seans sayısı ve uygulama protokolü belirlenmelidir. Tedavinin diyet eşliğinde sürdürülmesi etkinliğin arttırılması açısından önemli katkı sağlamaktadır.

VelaShape Kimlere Uygulanmaz?
Hamilelik, bölgenin enfekte veya yaralı olması, kalp düzenleyicileri, diyabet (Tip I veya II), ışığa duyarlı ilaçlar, bilinen antikoagülatif, kan pıhtılaşması, damar tıkanıklığı, anti-enflamatuar ilaçlar, tedaviden iki hafta önce aspirin kullanılması veya bilinen bir ışığa duyarlılık durumlarında uygulanmaz. Hastada bu rahatsızlıklardan biri varsa mutlaka VelaShape uygulaması öncesi muayene sırasında doktora bildirmelidir.

0 553 807 56 44